„Dziecko chce być dobre,

MISJA SZKOŁY

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu

WIZJA SZKOŁY

„Szkoła przyjazna dziecku, w której każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy i realizuje się jako członek społeczności”

Jesteśmy szkołą, która:

• stwarza szansę zdobycia rzetelnej wiedzy ogólnej
  • zapewnia wszechstronny rozwój naszych uczniów
  • przygotowuje do dalszej nauki i życia we współczesnym społeczeństwie
  • uczy wzajemnej tolerancji i poszanowania prawa do godności osobistej
  • wspomaga rodzinę w procesie wychowania
  • jest przyjazna dla uczniów, rodziców i nauczycieli

MISJA SZKOŁY

Najważniejszym zadaniem naszej szkoły jest:

• troska o dziecko i udzielenie mu takiej pomocy, jaka może mu zapewnić maksymalny rozwój osobowości z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i ograniczeń każdego dziecka.
  • zaspokojenie potrzeb ucznia, takich jak potrzeba bezpieczeństwa, miłości i przyjaźni, uznania i szacunku,
  • dostarczanie swoim uczniom pozytywnych wzorców zachowania, uczyć tolerancji i wzajemnej akceptacji.
  • wychowanie młodego człowieka, który potrafi krytycznie myśleć i wykorzystywać własną aktywność .
  • wspomaganie rodziców w wychowaniu ich dzieci.
  • rozbudzanie w uczniach uczucia patriotyzmu wobec własnego państwa poprzez wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, kulturowej i lokalnej.
  • rozbudzanie poczucia więzi z tzw. „małą ojczyzna” poprzez zdobywanie i promowanie wiedzy o patronie szkoły Ludwiku Kobieli
  • kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych poprzez wskazywanie zagrożeń, jakie niesie z sobą postęp cywilizacyjny.

WIZERUNEK ABSOLWENTA SZKOŁY:

• ma rzetelną wiedzę ogólną i jest przygotowany do życie w warunkach współczesnego świata
  • dużo wymaga od siebie, chętnie pomaga innym i ma poczucie odpowiedzialności.
  • potrafi dokonywać mądrych wyborów i przewiduje skutki swoich działań.
  • jest samodzielny i przedsiębiorczy, potrafi rozwiązywać problemy.
  • potrafi krytycznie myśleć i wykorzystywać wiedzę w praktyce
  • ma szerokie zainteresowania, zna i rozwija swoje talenty
  • jest twórczy i aktywny w życiu społecznym
  • posiada kulturę osobistą, wrażliwość i szacunek dla drugiego człowieka.
  • dba o kondycję psychiczną i fizyczną
  • zna swój region i tradycje z nim związane

CELE WYNIKAJĄCE Z WIZJI I MISJI SZKOŁY

• podejmowanie działań służących wszechstronnemu rozwojowi ucznia, przygotowujących go do życia i podejmowania kolejnych zadań edukacyjnych