W czasie, kiedy nasi uczniowie muszą przymusowo przebywać w domu i nie mogą chodzić normalnie do szkoły, nie tylko pilnie się uczą ale także biorą udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Dzieci z klas I – III wzięły udział w konkursie pod hasłem „Przyłapani na czytaniu”. Uczniowie w czasie wolnym czytali swoją ulubiona książkę, a potem narysowali piękną ilustrację. Całe przedsięwzięcie sfotografowali i  zamieścili na naszej, szkolnej stronie internetowej. W konkursie wzięli udział: Maja z kl. I ze swoją młodszą siostrzyczką, Patryk z kl. I również ze swoją siostrzyczką, Paulinka z  kl. IIa ze swoimi pupilami oraz Oliwier z kl. III ze swoim pieskiem.

Dla uczniów kl. IV – VI przygotowano quiz z wiedzy o naszej szkolnej bibliotece. W  konkursie wzięli udział: Seweryn, Zuzia S., Laura, Marlena, Nadia, Oliwier, Bartek, Julia Ch.z klasy V, Paweł P. z klasy IV oraz Hania, Hubert i Paweł z klasy VI. Okazało się, że wszyscy świetnie znają swoją szkolną bibliotekę i na pytania odpowiedzieli bezbłędnie.