Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość w miłej atmosferze, a  pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników - uczniów klasy I , które odbyło się 24.11.2017 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

Najpierw  pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością znaczenia słów „biblioteka”  i  „księgarnia”.

Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w  sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.