img 20171110 120553Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV, V i VII pod kierunkiem pani Anny Ochodek i pana Marcina Stanclika.
Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w 1918 roku.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Składała się ona z kilku etapów: wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, części poetycko - patriotycznej (pieśni i wiersze) i prezentację multimedialną o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
W części końcowej pan dyrektor mgr Marek Kicka wygłosił krótkie przemówienie dotyczące 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan dyrektor zwrócił uwagę, na fakt że akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.